רכיבה לעבודה

יום אחד פשוט צריך להחליט לעשות את המעשה. לקחת אופניים ולהגיע למקום העבודה. לגלות שכניסה למקום העבודה אחרי רכיבה מלווה ב-“בוקר טוב” שונה לחלוטין. קשה להסביר עד כמה פעילות ספורטיבית על אופניים ולו הקצרה ביותר תורמת ליצירתיות, “מנקה” את הראש, ומרגיע את הגוף. רק אחרי שתנסו תבינו. ההמלצה שלנו להתחיל בהדרגתיות. בתור התחלה נצלו יום חופשי כדי לבדוק את מסלול ההגעה לעבודה. תוכלו להעריך כמה זמן צריך ולוודא שאין הפרעות ועיקופים מיותרים. אנו ממליצים לבחור יום אחד בשבוע כדי להגיע עם אופניים. סוג של אימון שבועי שיהיה מספיק אתגרי אבל לא מתיש. עם הזמן הגוף יתרגל ותוכלו לבנות “תוכנית” אימונים שבועית. כמובן שיש לקחת בחשבון את מרחק הנסיעה ועד כמה מתאמצים, 20 דקות בתל אביב שונות מאוד מ 10 דקות בירושלים.


מבחר כלי התחבורה היום עשיר מאי פעם. אופני שטח? בבקשה. אופני כביש? נמצא. אופני כביש שיכולים לנסוע בשטח? גם קיים. אופניים מתקפלים? אופניים חשמליות? (בעברית אופניים חשמליים) מקום להרכיב ילדים? הילוך אחד? מערכת פלנטרית? מה שנקרא “You name it” יש הכול ובשלל צבעים על הדרך. לכם רק נשאר להחליט איפה תרכבו. האם יש שביל אופניים מהבית עד לעבודה? האם תעשו חלק מהדרך בתחבורה ציבורית? האם המסלול עובר בשטח משובש? האם הדרך עוברת על כביש? כמו שכבר נכתב, לכל טוואי שטח יש היום אופניים המותאמים בצורה הטובה ביותר.


השלב הבא יהיה להחליט כיצד אני מביא בגדים, אוכל וציוד נוסף למקום העבודה. האם אני לוקח איתי כל רכיבה? האם אני משאיר דברים מראש (לדוגמה בגדים להחלפה)? האם יש מקלחת במקום? האם יש מקום לאחסן את האופניים ואת הציוד? ברגע שתענו על השאלות ניתן להתקדם הלאה ולבחור את התיק בו תשתמשו.


סוג האופניים יכול בהחלט להכתיב את התיק בו תוכלו להשתמש, אבל בגדול קיימות 2 שיטות עיקריות. תיק גב המולבש על הרוכב או תיק המולבש על האופניים. לכל אחת מהשיטות יתרונות משלה וגם חסרונות שיש להתפשר עליהם. תיק גב תורם רבות ליכולת תמרון של האופניים, אינו מצריך חיבורים מיוחדים של סבל ובמזג אויר קריר פחות מורגש. האפשרות של תיקי סבל פותחת קיבולת מרשימה, משאירה את הרוכב מאוורר יותר אך באה על חשבון השליטה באופניים והתקנת סבל ייעודי.
כמה מילים על סבלים. חשוב לשים לב שאכן לאופניים שברשותכם יש הכנה לסבל. קיימים גם פתרונות חלופיים בצורה של סבלים “צפים” המולבשים על מוט האוכף. חסרונם הבולט הוא הגבלת המשקל שניתן להעמיס לעומת סבלים היושבים על ההכנה ייעודית. בעיה נוספת היא כלכלית יש צורך לרכוש גם סבל וגם תיק מיוחד. תיקי סבל מספיק מגוונים כדי למצוא את מה שהכי תואם את הצרכים שלכם. תיקים קבועים, תיקים נשלפים, אטומים מים וכו’.


מניסיון אישי התחלתי עם תיק גב ייעודי לרוכבי אופניים אבל כיום אני משתמש בסבל ו 2 תיקים שונים כתלות בתקופה. בחורף או כשיש צורך לקחת ציוד רב, אני משתמש בתיק כפול היושב משני צדי הסבל (או בשמו הלועזי pennier) ובעל תכולה של כמעט 28 ליטר. עד היום לא הגעתי למצב שוויתרתי על פריט כלשהוא (לפטופ, בגדי חורף להחלפה, אוכל ליום שלם, ציוד תיקונים ובגדים למקרה של גשם) כשאני משתמש בתיק זה. זה קצת גדול ומסורבל אבל עושה את העבודה נהדר. בקיץ או כאשר אני חייב רק את המינימום אני מחליף לתיק נשלף בנפח של 15 ליטר (סט בגדים להחלפה, אוכל וציוד תיקונים).
נושא אחרון אבל מאוד חשוב הוא הנראות והבטיחות. הקסדה הכי יקרה שתרכשו יותר זולה מהשלכות של התרסקות וטיפול סיעודי. המסר הובהר לדעתי. הלאה. נצנצים, פנסים, ביגוד בצבעים זוהרים, צמיגים עם פסים מחזירי אור, לייזרים ומדבקות מיוחדות ועוד רבים אחרים כל אלה יזהירו נהגים, רוכבים והולכי רגל שאננים וישמרו עליכם בשעות בהם קצת יותר עייפים וקצת פחות שמים לב.


בין אם להכניס עוד אימון, לחסוך בהוצאות דלק, רכב ותחבורה ציבורית לא להיות תלויים בהסעות להפחית את זיהום הסביבה או סתאם להוציא קצת אגרסיות לפני יום עמוס, התניידות על אופניים (או יוממות בעברית תקנית) בהחלט שווה את תשומת ליבכם. בסופו של יום כמו שנאמר בפרסומת מאוד מפורסמת “מתי בפעם האחרונה עשיתם מהשהו בפעם הראשונה?”
ואם רציתם לקחת את הרכיבה לעבודה צעד אחד קדימה המומחים שלנו ממליצים לכם על הדברים הבאים: מדריך אופניים או הדרכת אופניים רכיבת אופניים, אם אופני שטח או אופני כביש, היא פעילות מהנה ביותר. אין כמו אותה תחושה נפלאה אחרי אימון שנותנת לגוף אנרגיה חדשה, מנקה את הראש ממחשבות מיותרות ובונה לנו סיבולת לב ריאה וכוח בשרירים. רכיבת אופניים היא פעילות ספורט שמאפשרת לכל אחד לבדוק ולאתגר את גבול סף היכולת שלו ולהגיע לשיאים חדשים מבחינה פיזית ונפשית: לא לוותר, להמשיך גם כשקשה, לכל עליה יש ירידה וכיוצא בזה. יחד עם זאת, רכיבת אופנים היא בהחלט מיומנות נרכשת. בניגוד לריצה שכולנו יכולים לעשות בו במקום ובכל זמן רכיבת אופניים דורשת ציוד מתאים, התארגנות, ורכישת המיומנות הנכונה לרכיבה בטוחה. כאן באה לידי ביטוי הדרכת אופניים על ידי מדריך אופניים מוסמך לפחות בתחילת דרככם כרוכבים מקצועיים (ובהחלט אפשרי גם אחר כך כמאמן קבוע) היא נכונה וכדאית מאוד! כמו כן, לקחתם את הרכיבה צעד אחד קדימה, חשוב לצאת מהחנות לאחר התאמת אופניים ע”י אחד מאנשי הצוות המקצועיים של החנות ממנה רכשתם את האופניים

מותג מבית

KONING הגיעה לישראל בשנת 2013 מתוך מטרה אחת ברורה: להפוך כל נסיעה לחוויה, ולהתאים אותה לצרכי הרוכב הישראלי. לשם כך יצרנו את מותג הדגל KONING– אופניים וקורקינטים בעלי עוצמה ואיכות גרמנית, שתוכננו ויוצרו ע”י מיטב המומחים.

לתיאום רכיבת ניסיון

אנחנו מזמינים אותך לקחת את אחד מדגמי האופניים או הקורקינטים שלנו ליום ניסיון, ולהתרשם מהאיכות והעוצמה בכוחות עצמך. נהנית מהרכיבה?
עלות ההשכרה תתקזז בעת הקנייה, כך שיום הניסיון עלינו!

דילוג לתוכן