רכיבת שטח

רכיבת שטח מחזקת, מרזה ומהנה

 יתרונותיה של רכיבת שטח רבים: רכיבת שטח  מתבצעת בחוץ, בטבע ובנוף. היא מזמנת תוואי שטח משתנים, חילופי נופים. היא משרה אווירה של מרחבים. התנועה המהירה חווייתית ומהנה. ברכיבת שטח נדרשים הרוכבים לערנות מרבית. היות שהשינויים מהירים ומתחוללים בשברירי שניות, נדרשת יכולת מהירה ומזהירה לתגובה, להתאמות, לשינויים.  

רכיבה על אופני שטח מאפשרת שילוב מיטבי של המהנה עם המועיל. היא מסייעת לשיפור הכושר הגופני. היא מתאימה כבילוי מועדף על רבים בימי כיף וגיבוש, בבילויים של משפחות, צוותים ועוד.

יתרונות רכיבת שטח

רכיבת שטח תלויית סוג אופניים, היות שלכל אופניים מאפיינים שונים. עם זאת בכל סוגי האופניים  ניתן לפתח מיומנויות בלימה, האצה, סיבובים ופניות חדות. רכיבת שטח מאפשרת לתרגל שילוב של האצה והאטה, הרחבת גבולות היכולת ושיפור ביצועים. בהדרגה רוכשים הרוכבים מיומנות שליטה על הכלי ולומדים את הממשק שבינו ובינם. רכיבת שטח מאתגרת במיוחד בפעם הראשונה, כאשר השטח הוא בבחינת נעלם. היא מזמנת הכרח ללמוד דברים חדשים במהירות, יכולת להתגבר על חולשות פיזיות ועל משברים שונים העלולים לפקוד את הרוכבים במהלך הרכיבה. כמו כן היא מאמנת להתגבר על פגיעות ופציעות.

COMPEX מכפיל כוח ותועלת

שיפור הכושר הגופני הוא חלק בלתי נפרד מרכיבת שטח. הוא לא בהכרח תוצאה ישירה שלה ולכן ניתן להסתייע במכשיר COMPEX –מכשיר חדשני המאפשר מיצוי מרבי של היכולת הפוטנציאלית של השרירים.  המכשיר מאפשר שיפור איכות התנועה, בניית שריר, בניית כוח מתפרץ, שכלול הסיבולת. הוא יעיל במיוחד לרוכבים על אופניים. ניתן לשלוט על עצמת המכשיר ולהגדיל את מספר החזרות. כמו כן ניתן לייחד פעולות לקבוצות שרירים ייעודיות. על מנת להפיק ולמצות את הפוטנציאל הגלום במכשיר כדאי ללמוד אותו היטב ולהתאימו לסוג הספורט שבו עוסקים, כי בכל סוג מפעילים קבוצות שרירים שונות ולכן מיקוד האימון בקבוצת השרירים הספציפית מועילה כמובן לשיפור.

לפני שיוצאים לרכיבת שטח ראשונה

אין ספק כי כושר גופני טוב ויכולת סיבולת גבוהה מקלים על רכיבת שטח והופכים אותה לחוויה. כאשר מדובר ברוכבים מקצועיים מתייתרות אולי חלק מהעצות ואולי רובן, אבל כאשר מדובר ברכיבה של מי שחסרים ניסיון קודם יש להדגיש את חשיבות ההקפדה על הנחיות המדריך, על שתייה מרובה, על זהירות מרבית ובעיקר על נקיטת כל כללי הזהירות הנדרשים, כגון חשיבת קסדה, הצטיידות במים, לבוש מיוחד למניעת פגיעות באיברים רגישים ועוד. 

השורה התחתונה של המאמר זהה לכותרת שלו: רכיבת שטח מחזקת, מרזה ומהנה. עיניכם הקוראות עדות- גלומות בה שלוש תועלות. בנוסף להן הערך המוסף של הרכיבה הוא עצום. היא משפרת את תחושת הביטחון העצמי ומאפשרת לרבים לחוות תחושה של הישג. זה לא מעט.

מותג מבית

KONING הגיעה לישראל בשנת 2013 מתוך מטרה אחת ברורה: להפוך כל נסיעה לחוויה, ולהתאים אותה לצרכי הרוכב הישראלי. לשם כך יצרנו את מותג הדגל KONING– אופניים וקורקינטים בעלי עוצמה ואיכות גרמנית, שתוכננו ויוצרו ע”י מיטב המומחים.

לתיאום רכיבת ניסיון

אנחנו מזמינים אותך לקחת את אחד מדגמי האופניים או הקורקינטים שלנו ליום ניסיון, ולהתרשם מהאיכות והעוצמה בכוחות עצמך. נהנית מהרכיבה?
עלות ההשכרה תתקזז בעת הקנייה, כך שיום הניסיון עלינו!

דילוג לתוכן